Jak chutná polévka přítomnosti aneb proč jsem se rozhodl psát blog

Je to tady. Děje se to. Po téměř roce pořádání seminářů s lidmi jsem si jist, že to, co sdílím, má svou hodnotu a vnáší do života více lehkosti, svobody a úžasu. A abych své vidění světa zprostředkoval širšímu okruhu zájemců – začínám ho sdílet i psanou formou.

Neustále se přesvědčuji, že obyčejný život, který žijeme, je zároveň hluboká a neuvěřitelná zkušenost. A je k dispozici každému. Velmi silným důvodem, proč to nevidíme, je, že věříme domněnkám, které jsme během života přejali od druhých.

Postupně jsme se natolik zapletli do různých aktivit, kterými život plníme, že jsme zapomněli na dětskou nevinnost, hravost a úžas. Natolik jsme si zvykli věřit myšlenkám, které se neustále objevují, že dle nich život hodnotíme. Chyceni ve vzpomínkách na minulost, která neexistuje a v pasti představ o budoucnosti, která nikdy nepřijde.

Podívali jste se ale někdy do prožitku toho, co vlastně myšlenka je? Je jak pára nad hrncem vařící se polévky. Všimnete si jí jako první, cítíte jí – ale jako by tam nic nebylo. Můžete k ní čichat jak chcete, ale nikdy se jí nenajíte. Musíte zabořit lžíci do polévky. Podobně můžete buď jen věřit myšlenkám a na nich stavět svou představu o životě… a nebo se rozhodnete zabořit lžíci své otevřenosti hluboko do polévky a ochutnat jak chutná život právě teď, nehledě na myšlenky.

Prozkoumání přítomného okamžiku skrz přímou zkušenost – je autentickým způsobem učení se o sobě, světě, životě.

  • Může vám obrátit život vzhůru nohama
  • Můžete zjistit, že jste něco jiného než jste si doposud mysleli
  • Může přinést svobodu a lehkost
  • Může vás naučit spokojenosti uprostřed nespokojenosti
  • Může vás naučit rozlišovat mezi vírou v myšlenky a přímým prožitkem

Kdokoli se cítíte vítán a inspirován – podívat se hlouběji do svého prožívání – zvu vás jednou za čas na ochutnávku!

Má žena tvrdí, že vařím dobře;)

Martin Bohuš
Fascinuje mě zkoumání přítomného okamžiku skrz přímou zkušenost. Ukazuji lidem, jak díky tomu objevit lehkost a svobodu uprostřed běžného života. Inspiruji k znovuobjevení úžasu nad tím, co máme přímo před očima. Můj příběh si přečtěte zde. >>
Komentáře