Tváří v tvář životu

Co když jsme zapomněli, že samotný prožitek života je naprosto dostačující? Že je život kouzelný sám o sobě a neustále před námi rozprostírá úchvatnou podívanou?

Úplně jsme pominuli jeho velkolepost a zapomněli na vděčnost a otevřenost k tomuto zázraku. A dokonce jsme postupně vystavěli hrady toho, co vše extra ke štěstí potřebujeme, jakoby nestačil život sám o sobě. Opevnili jsme se myšlenkami o tom, co vše je potřeba změnit, aby už to konečně bylo OK.

A sedíme ztuhle v té pevnosti představ…

Mě nepřestává fascinovat, jak moc žijeme v myšlenkovém, fiktivním světě a ani o tom nevíme. Dříve jsem si to vůbec neuvědomoval. Teprve, když jsem objevil ty základní mechanismy, jakým způsobem se život objevuje – uviděl jsem, že se vpodstatě schováváme za mentální sebe-identitu, díky které nejsme schopni se uvolnit do života, jaký je právě teď. Když se naše fiktivní identita zbortí – zůstává jen život sám sobě tváří v tvář.

A najednou stačí přesně to, co máme přímo před očima – přesně tak jak to je, se všemi radostmi i všemi bolestmi. Takový LIFE ALL INCLUSIVE.

Nechce se ti tomu uvěřit? Plánuješ si to pořádné vysněné štěstí na fiktivní budoucnost?

Ale co když to opravdu je OK už nyní? Co když jsme se jen již dlouho pořádně nepodívali a právě teď prožíváme hlubokou mystickou zkušenost? Která vypadá přesně tak, jak to žijeme.

Jen navrch tohoto věříme myšlenkám, které tvrdí něco jiného. Které nás ženou pryč od toho života, který tu je právě teď. Od té totálně neuvěřitelně živé podívané, která je všude, kam se podíváme. Nemá hranic. Vidění, slyšení, cítění, nádech, výdech. Nonstop.

Pokud nalezneš otevřenost se do této zkušenosti nadechnout, někdy se stav na workshopu, který každý měsíc pořádám.

Martin Bohuš
Fascinuje mě zkoumání přítomného okamžiku skrz přímou zkušenost. Ukazuji lidem, jak díky tomu objevit lehkost a svobodu uprostřed běžného života. Inspiruji k znovuobjevení úžasu nad tím, co máme přímo před očima. Můj příběh si přečtěte zde. >>
Komentáře